امروز : ﺳﻪشنبه, 03 بهمن 1396
علامت A1 روی کارت حافظه برای نصب اپ ها روی آن
3/50 امتیاز از 1 رای
 گجت  |     |   371

انجمن کارت‌های حافظه SD Association به‌تازگی استاندارد جدیدی را برای کارت‌های microSD اعلام کرده که ویژه اجرای اپلیکیشن‌ها از روی آن‌هاست. این نشان App Performance Class 1 نام دارد.

همان‌طور که می‌دانید بسیاری از کارت‌های حافظه سرعت کمتری نسبت به حافظه داخلی گوشی‌های هوشمند دارد. به همین دلیل انتقال اپلیکیشن‌ها به کارت حافظه در بیشتر موارد توصیه نمی‌شود. اما از آن‌جا که حافظه داخلی بعضی گوشی‌های به‌خصوص ارزان‌قیمت محدود است گاهی مجبورید اپ‌های جدید را به کارت حافظه منتقل کنید. همچنین گوگل قابلیتی را در اندروید قرار داده که Adoptable Storage نام دارد و شرکت‌های سازنده می‌توانند با فعال کردن آن حافظه microSD را نیز به عنوان بخشی از حافظه اصلی به گوشی شناسایی کنند. به همین دلیل لزوم ایجاد استاندارد جدیدی برای تمایز کارت‌های حافظه مناسب این ویژگی‌ها بیش از پیش احساس می‌شد.

علامت A1 روی کارت حافظه برای نصب اپ ها روی آن

حتماً عبارت‌های HC و XC مرتبط با ظرفیت بالا و همچنین کلاس‌بندی سرعت کارت حافظه را روی microSDها دیده‌اید. از این پس باید به دنبال عبارت A1 روی آن‌ها بگردید. این استاندارد که App Performance Class 1 نام دارد ویژه نصب اپلیکیشن‌ها روی کارت حافظه طراحی شده و با دیدن آن می‌توانید تقریباً مطمئن باشید نصب اپ روی آن باعث کاهش سرعت نخواهد شد (البته اگر یک کارت حافظه تقلبی خریداری نکنید!). سرعت پیشنهادی برای دریافت این نشان به شرح زیر است:

  • سرعت دسترسی بر ثانیه تصادفی برای خواندن حداقل 1500 IOPS
  • سرعت دسترسی تصادفی نوشتن حداقل 500 IOPS
  • عملکرد متوالی (Sequential) با سرعت حداقل 10 مگابایت بر ثانیه

به این ترتیب اگر یک گوشی با اندروید 6.0 یا جدیدتر دارید که از ویژگی Adoptable Storage هم بهره می‌برد و قصد نصب اپ‌ها در کارت حافظه را هم دارید باید به دنیال نشان A1 روی microSD بگردید. البته این استاندارد به‌تازگی تصویب شده و باید چندماهی تا عرضه کارت‌های حافظه با این نشان به بازار منتظر بمانید.

phonearena


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید