امروز : ﺳﻪشنبه, 03 بهمن 1396
اچ تی سی مرکز تحقیقاتی واقعیت مجازی در چین ساخت
4/00 امتیاز از 1 رای
 موبایل  |     |   178

اچ‌تی‌سی شانس زیادی برای پرکردن جیب خود از بازار موبایل ندارد و به همین دلیل شاهد سرمایه گذاری اچ‌تی‌سی در فناوری واقعیت مجازی هستیم، بنا به گزارش‌ها اچ‌تی‌سی در چین مرکز بزرگی را برای تحقیق و توسعه در زمینه واقعیت مجازی ایجاد کرده است.

چند سالی می‌شود که بخت با اچ‌تی‌سی یار نیست و گوشی‌های این شرکت فروش چشم‌گیری ندارند، این امر باعث شده تا اچ‌تی‌سی به فکر حضور در سایر بازارها باشد، یکی از این بازارها که اچ‌تی‌سی امید زیادی به آن دارد، حضور در عرصه واقعیت مجازی است. باخبر شدیم اچ‌تی‌سی با مسئولین شهر شِنزن چین به توافق رسیده تا واحد تحقیق و توسعه بسیار بزرگی را در این شهر با تمرکز بر تحقیق بر روی واقعیت مجازی ایجاد کند.

سرمایه مورد نیز برای ساخت این واحد حدود ۱.۵ میلیارد دلار برآورد شده است و با توجه به وضعیت مالی که اچ‌تی‌سی در آن دست و پا می‌زند بعید می‌رسد از عهده این میزان سرمایه‌گذاری برآمده باشد. در نتیجه به احتمال زیاد شهرداری چین نیز در این سرمایه‌گذاری مشارکت داشته است. اگر از طرفداران فناوری واقعیت مجازی باشید حتما با هدست واقعیت مجازی HTC Vive آشنا هستید، اچ‌تی‌سی در این مرکز تحقیقاتی برنامه‌های بسیار بیشتری در جهت توسعه واقعیت مجازی در سر دارد.

قرار است در این مرکز تحقیق و توسعه جدید، تحقیقات بر روی حضور بیشتر فناوری واقعیت مجازی در سایر ابعاد زندگی تحقیق شود. به این ترتیب می‌توان گفت اچ‌تی‌سی قصد دارد از فناوری واقعیت مجازی در بسترهای پزشکی، تجارت، امور اجرایی در دولت‌ها، مصارف نظامی و صنعتی استفاده کند.

چِر وانگ، بانوی شماره یک اچ‌تی‌سی، معتقد است این میزان سرمایه‌گذاری جدید به افزایش سرعت تحقیق و توسعه در زمینه فناوری واقعیت مجازی کمک شایانی خواهد کرد. در این بین، یکی دو هفته‌ای است صحبت‌هایی از جدا شدن واحد تولید گوشی‌های همراه اچ‌تی‌سی از این شرکت به گوش می‌خورد و با توجه به سرمایه‌گذاری هنگفتی که در زمینه فناوری واقعیت مجازی از جانب اچ‌تی‌سی شاهد هستیم، جدایی واحدهای اچ‌تی‌سی چندان هم دور از ذهن به نظر نمی‌رسد.

همان‌گونه که در ابتدا هم اشاره شد، بازار گوشی‌های همراه هوشمند اچ‌تی‌سی اصلا اوضاع خوبی را تجربه نمی‌کند و حتی شایعه شده بود این شرکت بهار آینده بخش موبایل خود را خواهد فروخت اما مدیرعامل اچ‌تی‌سی شایعات را تکذیب کرده است.

phonearena.com


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید