امروز : چهارشنبه, 01 شهریور 1396

علم و دانش

  علم و دانش  |  

بهترین تصاویر خورشید گرفتگی 2017 از میان هزاران تصویر ثبت شده گلچین شده‌اند. با مشاهده عکس ها بیشتر به عظمت و زیبایی این پدیده نجومی پی می‌بریم. خورشید گرفتگی کامل مرداد 96 افراد زیادی را در روز گذشته درگیر خود کرد.


  علم و دانش  |  

احتمال وجود بیگانگان در منظومه پروکسیما قنطورس برای اولین بار در حدود 60 سال قبل مطرح شد. آیا موجودات فضایی سیاره پروکسیما بی به زمین آمده‌اند؟ بشر از سال‌های دور به بحث و تبادل نظر پیرامون موجودات فضایی می‌پرداخت.


  علم و دانش  |  

روز گذشته، ساکنین ایالات متحده شاهد وقوع پدیده‌ی خورشید گرفتگی کامل بودند که در صد سال گذشته بی‌سابقه بوده است. گرفتگی کامل خورشید، از غربی‌ترین نقطه‌ی ایالات متحده شروع شد و تا شرقی‌ترین نقطه‌ی آن ادامه داشت.


  علم و دانش  |  

عکس های خورشید گرفتگی مرداد 96 منتشر شدند. در ادامه، تصاویر این رویداد نجومی بسیار زیبا و خاص را تماشا کرده و جزییات آن‌ها را بررسی می‌کنیم. خورشید گرفتگی کامل مرداد 96 از 14 ایالت آمریکا که بین اورگن تا کارولینای جنوبی قرار دارند قابل مشاهده بود.


  علم و دانش  |  

ناسا ویدیویی را از خورشیدگرفتگی کامل روز گذشته در آمریکا منتشر کرده است. در این ویدیو، تصاویر منتخب ثبت شده از کسوف کلی 2017 (مرداد 96) را مشاهده می‌کنید. خورشید گرفتگی کامل و تاریخی روز گذشته در آمریکا به پایان رسید.


  علم و دانش  |  

بی‌شک ما در دوران هیجان‌انگیز اکتشافات فضایی قرار داریم. در سال‌های اخیر، جستجو برای حیات فرازمینی و زیستگاهی تازه برای انسان به موضوع بسیاری از مطالعات تبدیل شده است. در این بین، جستجو و کشف سیاراتی شبیه به زمین در ناحیه قابل سکونت، به اولویت اول


  علم و دانش  |  

محمد جواد آذری جهرمی در دیدار با رئیس و معاونان پژوهشگاه فضایی ایران، با اشاره به اینکه در حوزه فضایی انسجام عمل وجود ندارد، گفت: «پژوهشگاه فضایی پتانسیل خود را در این حوزه نشان داده است؛ اما نیازمند توجه بیشتر به این ظرفیت هستیم.


  علم و دانش  |  

دانشمندان اخیرا از کشف 11 سیگنال مرموز از فضا خبر داده‌اند. یوفولوژیست‌ها معتقدند که احتمالا موجودات فضایی در ستاره 107 ماهی مسبب انتشار سیگنال عجیب هستند. رویای ملاقات با موجودات فضایی ، یک آرزوی دیرینه برای نسل بشر به شمار می‌رود.


  علم و دانش  |  

عبور ایستگاه فضایی بین المللی از مقابل خورشید یکی از سوژه‌های جذاب خورشید گرفتگی کامل سی‌ام مرداد بود. ویدیوی آن را در ادامه مشاهده خواهیم کرد. خورشید گرفتگی کامل مرداد 96 تیتر اصلی بیشتر رسانه‌‌های خبری در روز گذشته بود.


  علم و دانش  |  

کمپانی کره ای هیوندای از برنامه های خود برای کاهش مدت زمان چرخه طراحی و تولید محصولات خود و برند لوکس جنسیس خبر داد. طبق گزارسی که اخیرا در یکی از رسانه های خبری حوزه خودرو منتشر شده، با این استراتژی کره ای ها قصد دارند خودروهای تولیدی خود را کاملا